העתיד בהיר מתמיד: נוירו ויז'ן לשיפור איכות ראיה לאחר ניתוחי קטרקט

הכירו את הדרך החדשנית, היעילה והמוכחת שמסייעת לרבים ליהנות מראייה חדה, גם לאחר שניסו הכל: נוירו ויז'ן לשיפור איכות ראיה.


כיום כבר כולם יודעים: ניתוח קטרקט הוא אמנם יעיל במקרים רבים, אך בהחלט לא בכולם. נשים וגברים רבים מכל העולם סובלים מליקויי ראייה שונים שיכולים להיפתר בדרך חדשנית ויעילה, העונה לשם נוירו ויז'ן. במה מדובר? מה הקשר למחקר הישראלי פורץ הדרך שזיהה את המתאם בין אוסטאופורוזיס לבין ניתוח קטרקט? וכיצד השיטה הטבעית לשיפור איכות הראייה נכנסת לתמונה? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת אם בריאות עיניכם חשובה לכם.

כשרמות הסידן בגוף לא מאוזנות

צוות חוקרים ישראלי חקר, בדק ומצא: יש קשר בין מחלת האוסטאופורוזיס, המאופיינת בעצמות מדולדלות, פריכות וחלשות שאינן עשירות בסידן, לבין פגיעות עיניים המובילות לצורך בתיקונן באמצעות ניתוח קטרקט (מחלה הנגרמת כתוצאה מעכירות בעדשת העין). החוקרים שניצחו על המחקר המקיף מעריכים כי הקשר טמון במנגנונים הפיזיולוגיים המאפיינים את שתי המחלות: הפגיעה בעדשת העין (המובילה לצורך בניתוח) ואוסטאופורוזיס, בשתיהן מילת המפתח היא סידן, או נכון יותר לומר – חוסר באיזון רמות הסידן בגוף.

המחקר: 13,000 מטופלים

במחקר המדובר לקחו חלק חוקרים ממספר מוקדי רפואה בישראל – בתי חולים, פקולטות ללימודי רפואה וכן קופת חולים אחת, והשתתפו בו כ-13,000 מטופלים ישראלים בגילאי 50 ומעלה, כשהמכנה המשותף לכולם הוא אחד: כולם עברו ניתוח לתיקון קטרקט. כדי להשוות את הנתונים באופן מיטבי, הייתה גם קבוצת ביקורת שכללה כ- 25,000 ישראלים שלא עברו ניתוח שכזה.

התוצאות: סיכון של כ-30% לפתח אוסטאופורוזיס

על פי הנתונים, קבוצת המשתתפים שעברה ניתוח קטרקט הייתה בסיכון של כ-30% ללקות באוסטיאופורוזיס בהשוואה לקבוצת הנבדקים שלא עברה ניתוח קטרקט. הניתוח הסטטיסטי של הנתונים כלל בדיקה של מספר פרמטרים, דוגמת קיומו של שבר פתולוגי בעצם, שימוש בתרופות התורמות לצפיפות העצם או בדיקה על פי צילום רנטגן לבחינת שברים. לצד הממצאים הללו, המחקר העלה כי הסיכון ללקות באחת התופעות המזוהות עם אוסטיאופורוזיס – דלקת פרקים שיגרונית – היה גבוה בשיעור של 46% בקרב מי שעברו ניתוח קטרקט בהשוואה לקבוצת הביקורת. 

אז מה הקשר, בעצם?

המחקר הזה לא משאיר מקום לספקות רבות: יש קשר בין בריאות העצמות שלנו לבין בריאות העיניים, אך מהו? ומדוע זה קורה?

מחסור בסידן, וכל מי שסובל מאוסטיאופורוזיס יודע, מעלה את הסיכון ללקות במחלת העצמות הזו. כשיש מחסור בסידן או כשאדם סובל מספיגה לא מיטבית שלו, הדבר גורם לשני דברים: המיידי הוא אוסטיאופורוזיס והנוסף הוא, כפי שמציע המחקר, קטרקט בעיניים. החוקרים מציעים כי גם כשיש קטרקט, יש חוסר איזון תוך תאי, בייחוד ברמות הסידן, ומכאן נובע הקשר ההדוק בין השניים. חשוב לזכור כי הסידן חשוב וחיוני עד מאוד בתהליכי חילוף חומרים בסביבת העין ובעדשה בפרט.

הבשורה: נוירו ויז'ן

נוירו ויז'ן לשיפור איכות ראיה מציע דרך חדשנית, יעילה וטבעית לתיקון פגמי ראייה – גם בקרב מי שעברו ניתוח קטרקט וגם בקרב מי שסובלים מאוסטיאופורוזיס. טיפול באוסטיאופורוזיס, אמנם, הוא לא הנושא שלפנינו, אך שיטת הנוירו ויז'ן עשויה לסייע לרבים ליהנות מאיכות חיים גבוהה הרבה יותר ומראייה חדה יותר משמעותית.

במהלך ניתוח הקטרקט המסורתי, מוחלפת עדשת העין ה"לקויה" בעדשה חדשה, מלאכותית – והשינוי הוא על פי רוב מיידי. עם זאת, האפקטיביות לא מתרחשת אצל כל המטופלים. עבור רבים שעברו ניתוח קטרקט, ההסתגלות לראייה החדשה אורכת זמן רב יותר ועשויה לקחת גם חודשים ארוכים. כאן נכנס לתמונה טיפול נוירו-ויז'ן.

הבסיס המדעי

הבסיס המדעי העומד בלב השיטה הוא שיפור יכולת עיבוד הראייה במוח – ללא אזמל מנתחים ובלי התערבות כירורגית: רק אתם, המוח שלכם ויכולתו המופלאה לרפא. שלא כמו תרגולים לרפיון העיניים, שיטת נוירו ויז'ן היא שיטה קלינית ומדעית הנחשבת לפסיבית יחסית – אך יעילה הרבה יותר.

תוכנת המחשב שעושה טוב לעיניים

נוירו ויז'ן לשיפור איכות ראיה נשען על שימוש בתוכנת מחשב גאונית ופשוטה, במהלכה מוצגת למטופל סדרת משימות ויזואליות החוזרות על עצמן, אך עם שינויים ויזואליים מסוימים (בגודל, בזווית, בצבע ועוד). ככל שמצליחים להשלים את המשימות השונות על אף השינויים שהצורות עוברות – כך המוח לומד לעבד את המידע באופן יעיל ומשפר את תפקודי הראייה.