תיאום בדיקת סקר / ISO
ע"י אופטומטריסט

התקשרו אלינו 054-5544374

או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

 

מהי בדיקת סקר / בדיקות ISO?

בדיקת סקר

בדיקות סקר הן בדיקות קצרות יחסית לבדיקה הנערכת במרפאה. הן אינן כוללות את כל שלבי הבדיקה המלאים. הבדיקות נועדו לכמות גדולה של אנשים בציבור מסויים כגון בתי ספר, מקומות עבודה ומוסדות אחרים. מטרתן למצוא פגמים מהותיים באוכלוסיה הנבדקת. הבדיקה אינה מאתרת ליקויים קלים. בנוסף, רמת הסינון של הבדיקה היא גסה ואינה מאבחנת בעיה. הבדיקה מאתרת חשש לבעיה בלבד. במידה ומתעורר חשד שכזה, הנבדק מופנה לבדיקה מעמיקה יותר בקליניקה.

דוגמאות לבדיקת סקר היא בדיקת חדות ראיה. בבדיקה זו בוחנים מהי חדות הראיה של הנבדק. אם ראייתו נמוכה, הוא ישלח לבדיקה מעמיקה בה יבררו את הסיבה לראיה זו: יתכן שזקוק למשקפים או שיש מחלה או בעיה שדורשת טיפול אחר.

בדיקות סקר מבוצעות בבתי דפוס רבים. בתי דפוס הרוצים לקבל אישור ISO, מחייבים את הדפסים שלהם לעבור בדיקה לראיית צבעים. בבדיקה הזו בוחנים אילו מהנבדקים של בית הדפוס סובל מליקוי בראיית צבעים ("עיוורון צבעים"). הבדיקה זו נקראת Ishihara color test.

בדיקות סקר, מבוצעות גם בעסקים המעסיקים נהגים רבים, בכדי לבדוק תקופתית שהם עומדים ברף שקבע החוק המאפשר להם נהיגה. הראיה היא דינמית ונהג שמורשה לנהוג ללא משקפים כעת, יתכן שיזדקק למשקפים בנהיגה בחלוף השנים.

האירגון שמזמין את בדיקות הסקר, קובע מהם הקריטריונים שמעוניין שיבחנו במהלך הבדיקות: חדות ראיה, ראיית צבעים, ראיית עומק –תלת מימד (Stereopsis), בדיקת לחץ תוך עיני (Intraocular Pressure) או כל בדיקה אחרת.