לתיאום בדיקה לכבדי ראייה
ע"י אופטומטריסט

התקשרו אלינו 054-5544374

או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

 

מהי בדיקה לכבדי ראייה?

מטופלים הסובלים מראייה ירודה, מגיעים לקליניקה עם קושי מסויים. הקושי הוא פונקציה של הבעיה / פגיעה ממנה הם סובלים ושל העיסוק שלהם. הציפיה לראות היטב כפי שראו לפני הפגיעה או ללא הבעיה, היא לא מציאותית. אבל ציפיה לעזרה בקושי ספציפי בגין אותו הליקוי, בהחלט ריאלית.

בשלבים הראשונים של הבדיקה יש לבצע תשאול לגבי הקושי אותו המטופל מעוניין לפתור, כגון להצליח לקרוא  או לזהות את קו האוטובוס המתקרב ברחוב. כיוון שאיכות הראיה של המטופלים הללו נמוכה באופנים שונים ובדרגות חומרה שונות, לרב לא ניתן לשפר את ראייתם בעזרת משקפים רגילים. הפתרונות יהיו מגדלות למיניהן, טלסקופים, עזרי תאורה ועוד. כל אחד מהעזרים הללו יותאם בקפידה על פי הליקוי של המטופל- במחלות מסויימות יהנו בעיקר מהגדלות, ואילו במחלות אחרות תהייה תועלת רבה יותר עם עדשות פילטר המסננות אורכי גל מסויימים. גם העיקביות של המחלה תשקל בהתאמת האביזרים. אם המחלה נוטה להשתנות במהירות, יתכן שגם האביזר שנספק לא יתאים בהתאם לתנודות המחלה ויש לשקול זאת. שיקולים נוספים הם היכולת הפיזית והקוגניטיבית של המטופל להפעיל את המכשיר.

לכן בשלבי הבדיקה השונים בכבד ראיה נבחן כל העת להתאים את המכשיר שבו יפיק את התועלת המירבית בפתרון התלונה שעמה הגיע למרפאה.